1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej. Dziś modlimy się za nich i wspieramy ich naszymi ofiarami złożonymi do puszek. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności Kościołem na Wschodzie.

2. Dziś wieczorna Msza Św. połączona z nieszporami będzie o godz. 16.30.

3. Dziś o 15.30 będzie wyjazd młodzieży do Tarnowa na spotkanie przed ŚDM w Panamie.

4. Roraty będą codziennie o godz. 7.00.

5. Roraty dla młodzieży będą w poniedziałki, środy i piątki o 19.30. Na to nabożeństwo będą się składać: śpiew Godzinek ku czci NMP oraz Msza święta. Zapraszamy młodzież szkolną i pracującą do wspólnej modlitwy.

6. W tym tygodniu wypada we czwartek wspomnienie Św. Łucji, w piątek wspomnienie Św. Jana od Krzyża.

7. We czwartek, 13 grudnia jest dzień Modlitwy za ofiary stanu wojennego.

8. 13 grudnia zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbędzie się przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.00.

9. Od niedzieli rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Nowenna będzie codziennie po Roratach.

10. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie 17 grudnia, tj. w przyszły poniedziałek.

11. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na plebanii.

12. Przez ten tydzień będą zbierane w sklepach dary na pomoc świąteczną. Zwracamy się z prośbą o składanie tych darów.

13. W najbliższą sobotę – 15 grudnia w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.

14. Ks. Piotr Skraba nasz Rodak pracujący na misjach w Afryce wydał kalendarz ze zdjęciami ze swojej parafii w Busso w Czadzie. Zachęcamy wszystkich do nabycia Kalendarzy. Ofiara za kalendarz wynosi 10 zł. Dochód ze sprzedaży kalendarzy Ks. Piotr przeznaczy na wyposażenie swojej parafii w Afryce. Za każdą ofiarę składa Bóg zapłać. Sprzesdarz kalendarzy rozpocznie się w najbliższym czasie.

15. Związek Zawodowy Młodych Rolników organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży, których jeden z rodziców jest ubezpieczony w KRUS-ie. Zimowisko będzie w Zakopanem w dniach od 14 do 23 stycznia 2019 r. Więcej informacji można znaleźć w szkole.

16. Wyjazd integracyjny do Nowego Sącza dla lektorów młodszych (od 6 klasy do klasy  8) będzie we wtorek – 11 grudnia o godzinie 16.20, zaś dla lektorów starszych od 3 Gimnazjum będzie w sobotę - 15 grudnia o godz. 18.00.  Rodziców lektorów niepełnoletnich prosimy o wypisanie zgody na wyjazd.

poniedziałek,
10 grudnia 2018