1. W naszej parafii spowiedź przed Wielkanocą będzie jutro - w Wielki Poniedziałek w dolnym kościele w godz.: od 10.00 do 11.30; od 14.00 do 15.30 i od 16.15 do 17.00.

2. W poniedziałek, 25 marca odbędzie się modlitwa różańcowa dla parafii dekanatu grybowskiego. Rozpoczęcie różańca o godz. 19.00 przy kaplicy na Zagórzu.

3. W środę o godz. 17.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następnie Msza Święta.

4. W przyszłą niedzielę - w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będzie zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

5. Informujemy, że w mijającym tygodniu utworzyła się 12. Róża różańcowa, która będzie się modlić w intencji dzieci. Tej Róży patronują dzieci fatimskie czyli święci Hiacynta i Franciszek.

6. Zapraszamy lektorów na spotkanie w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 10.00.

7. W Wielki Czwartek rano będzie udzielana Komunia Święta tylko dla tych, którzy nie mają żadnej możliwości uczestniczenia w wieczornej liturgii. Komunia Święta będzie w kościele parafialnym o godz. 8.30, a w kościele św. Wojciecha o godz. 9.00.

8. Od Mszy wieczornej Wielkiego Czwartku, czyli Mszy Wieczerzy Pańskiej do Niedzieli Zmartwychwstania przeżywamy Triduum Paschalne. Zgodnie z przepisami liturgicznymi Kościoła po rozpoczęciu Triduum Paschalnego Komunia Święta może być udzielna wiernym tylko podczas celebracji Mszy Świętej lub Liturgii Męki Pańskiej. Wyjątek od tej zasady stanowią chorzy. Im Komunię Świętą można zanieść do domu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Natomiast w Wielką Sobotę Komunię Świętą w ciągu dnia można udzielić tylko i wyłącznie jako Wiatyk, czyli umierającym lub znajdującym się w niebezpieczeństwie śmierci.

9. Ofiary zbierane z okazji adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i adoracji krzyża przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

10. Zachęcamy do przyozdobienia na Wielki Piątek krzyży przydrożnych, krzyża misyjnego oraz krzyży w domach.

11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych: abstynencja od pokarmów mięsnych dla osób od 14 roku aż do końca życia, natomiast post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) dla osób między 18 a 60 rokiem życia. Zachęcamy również do tradycyjnego postu w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

12. W Wielki Piątek po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę nowenna będzie o godz. 18.40 czyli przed liturgią Wigilii Paschalnej,
a w pozostałe dni po Mszy Świętej porannej.

13. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w kościele parafialnym będą o godz. 7.30 i 11.00, a w kościele św. Wojciecha o godz. 9.15. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej