1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwały do środy. Prowadzi je Ks. Stanisław Porębski – proboszcz i dziekan w Ropie.                                                              /Program podał O. Rekolekcjonista./

2. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek.

3. We środę, na zakończenie rekolekcji będzie składka przeznaczona na potrzeby Ks. rekolekcjonisty i parafii w Ropie. Zwracamy się z gorącą prośbą o ofiarność na ten cel.

4. Droga Krzyżowa będzie w piątek w N.K. o godz. 7.00 i o 17.00, w S.K. o godz. 16.00.

5. We środę 13 marca wypada piąta rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Wspierajmy Go naszymi modlitwami.

6. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Ks. Katecheta organizuje wyjazd młodzieży do Tarnowa. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości w Niedziele Palmową.

7. Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje za przekazywanie 1% podatku na jej cele. A do tych, którzy się jeszcze nie rozliczyli z Urzędem Skarbowym zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wspomóżmy w ten sposób naszą diecezjalną Caritas.

8. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie składka przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Od piątku będzie można nabyć palmy wykonane przez młodzież i rodziców naszej parafii. Prosimy o składanie ofiar 20 zł za plamę, które będą przeznaczone na sfinansowanie pielgrzymki młodzieży na Światowe Dni  Młodzieży w Panamie.

10. W Zakrystii jest do odebrania nowy numer „Posłańca M.B. Saletyńskiej”.

11. Zarząd Spółki Wodociągowej w Kąclowej zawiadamia, że dnia18 marca 2018 r. – w niedzielę w Domu Wiejskim odbędzie się walne zebranie Członków Spółki, na które zapraszamy wszystkich Członków Spółki.

12. 13 marca we wtorek  zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą rozpoczniemy o godzinie 14.00 przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej .

13. W piątek 16 marca w Grybowie rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku są przygotowane trzy trasy. Zapisy trwają na stronie www.edk.org.pl. Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie w piątek 16 marca Eucharystią w Bazylice o godzinie 20.00

14. W sobotę o 10.00 będzie spotkanie DSM.

15. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach.

Dzisiaj jest

sobota,
17 marca 2018

(76. dzień roku)

Święta

Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Zegar

Statystyki

Opłatek 2018

Św. Mikołaj