1. Dziś jest odpust w Ptaszkowej. Suma rozpocznie się godz. 11.00.

2. Dziś jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. Dziś o godz. 15.00 będzie Msza św. i poświecenie Krzyża pod Madynianką,  ufundowanego na stulecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Droga Krzyżowa rozpocznie się przy Nowym Kościele o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

4. W czasie tego nabożeństwa będzie też spotkanie popielgrzymkowe Grupy nr 26 św. Katarzyny.

5. Nie będzie dziś Mszy Św. wieczornej w Nowym Kościele.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 a spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w niedzielę za dwa tygodnie.

7. W tym tygodniu będziemy czcili we wtorek Św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodzieży, we czwartek Św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy męczenników, w piątek Św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę, w niedzielę  Św. O. Pio z Pietrelciny.

8. W sobotę będziemy przeżywać święto Patrona Szkoły Podstawowej w Kąclowej – Stanisława Leszczyc-Przywary.

9. Spotkanie rodziców aspirantów, ministrantów oraz Dziewczęcej Służby Maryjne, przed wycieczką będzie we wtorek o godzinie 18.00.

10. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii świętej będzie w środę po wieczornym nabożeństwie.

11. Informujemy, że Ksiądz Biskup Andrzej Jeż w obecnym roku szkolnym wprowadził Tarnowski program przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to będzie obejmowało klasy siódme oraz ósme wraz z  trzecimi klasami gimnazjum. Do obowiązków uczniów klasy siódmej pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania jest rzetelne przygotowanie się do egzaminu z wiedzy religijnej, który będzie w maju oraz uczestnictwo w I piątkach miesiąca. Lekceważenie tego obowiązku może spowodować niedopuszczenie do egzaminu.

12. Spotkanie rodziców uczniów  klas ósmych oraz trzecich klas gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek po wieczornym nabożeństwie.

13. Za tydzień będzie można nabyć Kalendarz Rolników w cenie 25 zł za egzemplarz.

14. Dziś jest zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

15. Pogrzeb Śp. Tadeusza Święsa będzie w poniedziałek 17 września w Nowym Kościele o godz. 14.00. Wprowadzenie ciała zmarłego z kaplicy przedpogrzebowej do kościoła będzie o godz. 13.00.

czwartek,
20 września 2018

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy